• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Zwiedzanie krajów Beneluksu – koleją

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ów wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj mający do zaoferowania szereg ciekawych rzeczy. Jeżeli więc chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to zdecydowanie powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najistotniejszych miast w tym kraju może być zaliczony oczywiście położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – w związku z tym obecnie możemy w nim podziwiać całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak dużym krajem, że dobrze jest pojechać nieco dalej na wschód, gdyż również i tam znajdziemy coś ciekawego. Świetnym przykładem może tu być chociażby Kijów, który aktualnie z całą pewnością zalicza się do absolutnie najciekawszych stolic w całej Europie.
Wybierając się na Ukrainę możemy zwiedzić tak mnóstwo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach znajdziemy całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, przez co będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.

1. Przeglądaj

2. Znajdź tutaj

3. Przejdź dalej

4. Dowiedz się więcej

5. Przejdź do strony

Categories: Podróże

Comments are closed.